چهارشنبه ٠٨ بهمن ١٣٩٩
اخبار > فعاليت ۱۷ مرکز نوبت دهی الکترونیکی تست کرونا در بندرعباس.


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢١٩٤٧ 

 تاریخ:1399/04/01 


فعاليت ۱۷ مرکز نوبت دهی الکترونیکی تست کرونا در بندرعباس.

فرماندار بندرعباس گفت: تعداد مراکز تست کرونا از روز شنبه هفته جاری از ۸ مرکز به ۱۷ مرکز افزایش یافته است و بصورت غیرحضوری و الکترونیکی نوبت دهی انجام می شود.

 

 

 

 


عزیزاله کناری در ادامه افزود: با توجه به ازدحام شهروندان در مراکز تست کرونا و نارضایتی آنها از شرایط موجود، تعداد این مراکز افزایش یافت و شهروندان می توانند به نزدیکترین مرکزی که به آنها نوبت داده شود، در موعد مقرر مراجعه نمایند. کناری اظهار امیدواری کرد با فعالیت این ۹ مرکز، نواقص این بخش برطرف می شود و مردم می توانند بصورت غیرحضوری نوبت بگیرند و مراجعه کنند. رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس نیز گفت: با توجه به دغدغه فرماندار به عنوان ریاست شورای سلامت وستاد کرونای شهرستان و گلایه های شهروندان از شلوغی مراکز نمونه گیری ودر راستای دسترسی آسان‌تر  شهروندان به این مراکز ، تعدادشان افزایش یافت. یحیی میرزاده اظهار داشت:با افزایش خدمات آزمایشگاهی، تشخیصی و درمانی، از ورود بیماران به بیمارستان ها کاسته می شود. میرزاده گفت: ۹۰ درصد از بیماران مثبت کرونا در حوزه مراکز بهداشتی، شناسایی، مراقبت و قرنطینه خانگی می شوند و به همین دلیل خوشه های خانوادگی و... را توانستیم شناسایی کنیم. وی افزود: تمام شهروندان دارای پردنده الکترونیکی سلامت هستند و از طریق سایت salamat. G0v.ir  می توانند وارد سایت شوند و علائم شان را ثبت کنند و درصورت نیاز همکاران مرکز ۴۰۳۰ با آنها تماس گرفته و نوبت دهی را در نزدیکترین محل به سکونت شان می دهند. رئیس مرکز شهرستان بندرعباس گفت:در مراکز بهداشتی درمانی سورو، شهیدکاتبی ۶۰۰ دستگاه، پیامبر اعظم(ع) مسکن مهر، اسلام آباد، سیدجمال الدین اسدآبادی چهارراه مرادی، تختی در درخت سبز، شاهد در دوراهی ایسینی، سیدالشهداء در نیایش۴ کوی نیایش، رسالت در مهرگان، سیدمظفر(ع) جنب بیمارستان امام رضا علیه السلام، سعادت کنار دانشکده بهداشت، ۲۲بهمن، خلیج فارس در گلشهر جنوبی میدان ۹دی، شهرک توحید و جزیره هرمز تست گیری انجام می شود. به گفته وی ساعت کار این مراکز از هفت ونیم صبح تا ۱۵ می باشد میرزاده از راه اندازی مراکز نمونه گیری  روستایی در بخش های فین، قلعه قاضی  و تخت و مراکز پرجمعیت ایسین و تازیان انجام می شود. وی تاکید کرد: در مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی دارو توزیع شده است تا بیماران علامت دار  که پرخطر نیستند زیرنظر پزشک درمانش را شروع کنند و دو هفته قرنطینه شوند. میرزاده از شهروندان خواست از طریق تلفن ۳۱۱۸ تخلفات بهداشتی، نزدن ماسک، عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و... در صنوف، ادارات، اماکن عمومی، کارخانه ها و... را اطلاع دهند. وی در خصوص دریافت پاسخ آزمایش هم گفت:بصورت پیامکی به افرادی که تست داده اند، اطلاع رسانی شده و همچنین بصورت تلفنی پاسخ داده می شود. وی تصریح کرد: ۸۰ درصد بیماران کرونایی نیاز به درمان ندارند، ۱۵ درصد علامت دار و ۵ درصد وخامت شدیدی و نیاز به بستری دارند و البته بیماران نیاز به درمان نباید سهل انگاری کنند و درمان شان را به تاخیر بیندازند. میرزاده افزود: شهروندان پس از ۴۸ تا ۷۲ ساعت از انجام آزمایش در صورت عدم ارسال اس ام اس و لینک جواب  صرفا با  صبح ها ۸ لغایت ۱۲ ظهر با شماره تماس: ۰۹۹۱۷۰۶۲۵۵۳ و ۳۱۱۸ و عصر ها ۱۷ لغایت ۲۰ شب شماره تماس: ۰۹۰۲۰۷۹۸۸۶۴   تماس بگیرند.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 07633336801 - 07633337310
                    
07632247903 - 07632247901

نــــــمـــابــــــر : 07633344440 - 07633332449

شماره پیامک : 50002761
آدرس فرمانداری :
آدرس : بندرعباس - بلوار شهيد چمران - جنب استانداري سابق - فرمانداري شهرستان بندرعباس

 

شهرستان بندرعباس

بندرعباس یکی از بندرهای جنوب ایران است و نام پیشین آن بندر گمبرون بوده‌ است. بندرعباس اکنون بزرگترین بندر ایران و از نظر اقتصادی در سطح بسیار بالایی قرار دارد. در تقسیم بندی منطقه‌ای ایران بندرعباس جزو منطقه جنوب محسوب می‌شود. درصد بسیار بالایی از ترانزیت کالا از طریق بنادر شهید رجایی و باهنر صورت می‌گیرد. فاصله بندرعباس تا تهران ۱۳۳۳ کیلومتر می‌باشد. جمعیت این شهر در فصل‌های سال متفاوت می‌باشد. بندرعباس به دلیل شرایط خاص خود همواره پذیرای مهمانان و مسافران زیادی از اقصی نقاط ایران می‌باشد